Kilka słów wstępu: po kilku godzinnym wyczekiwaniu, doczekaliśmy się okazji aby przeprowadzić krótki wywiad z legendą Counter Strike’a 1.6 oraz obecnym członkiem zespołu Virtus.Pro. Filipem „Neo” Kubskim. Zapraszamy do lektury!

neo

Jesteśmy właśnie na Poznań Game Arena 2015. Jak organizacja w porównaniu do zeszłego roku?

Pierwszy raz jestem na PGA jako wystawca. Mamy swoje stoisko, czasami były turnieje i czasem graliśmy, ale to PGA jest zupełnie inne. Patrzymy na to od innej strony, jest bardzo fajnie. Myślę, że odnieśliśmy w miarę sukces. Trochę nie byliśmy przygotowani na niektóre rzeczy ale wiadomo to kwestia doświadczenia. Jest duże zainteresowanie, ogólnie mi się podoba.

Niedługo Dreamhack kolejny ważny major, jak czujecie się przygotowani?

Na razie jest ciężko. Mamy wiele wyjazdów, teraz chociażby to PGA. Jest mniej czasu na trenowanie w domu ponieważ więcej czasu spędzamy poza nim. Ciężko jest zrobić tą formę brakuje również tego ogrania momentami. Na przykład: Gdy polecieliśmy do tej Australii rozegraliśmy tam tylko dwa mecze, a zleciał nam na to cały tydzień. Także nie ma czasu na trening, ale jednak jakąś tam pewność siebie przez to, że wygrywamy mamy. więc jest w miarę dobra forma ale jednak nie jest takie ogranie jakie mogłoby być. Mamy tydzień na przygotowanie, zobaczymy.

Co sądzisz o polskiej scenie CS:GO?

Polska scena zawsze była skillowa, mieliśmy wielu dobrych zawodników jednak gorzej było ze znalezieniem stałych ekip które ze sobą chciały trenować na dłużej. Znajdują się na scenie gwiazdy, które stwierdzają,że wolą zmieniać składy i budować coś na nowo zamiast dążyć do celu w jednej ekipie chociażby jak my. Widać po naszym przykładzie, że jest to owocne. To tak na prawdę jest podstawą do jakiegokolwiek sukcesu. Jeden zespół bez zmian i dążenie do uczenia współpracować razem, a nie jak coś nie wychodzi to zmienia się skład. Niemniej skillowych zawodników mamy pełno co widać chociażby po wyniku reprezentacji Polski która grała bez nas a zajęła drugie miejsce. Oglądaliśmy, również byliśmy zaskoczeni bardzo pozytywnie.

Generalnie zawsze wspomina się o zarobkach graczy, ja zapytam nieco inaczej – jak wyglądają wydatki profesjonalnego gracza?

Znaczy o tyle szczęście, że mamy wszystko pokryte. Koszty podróży itd. Wiadomo w niektórych krajach jest drożej niż w Polsce i trzeba się z tym liczyć ale nie jest tak źle. Mamy pokryte pociągi, samoloty oraz hotele. Wydatki są jak u normalnego człowieka, normalne życie.

Czyli jedynym wydatkiem jest sprzęt?

Sprzęt mamy od sponsorów także jest dobrze. 🙂

A teraz już pytanie na koniec – dwie rady które mógłbyś dać początkującemu graczowi:

Jedną już dałem, aby mieć stały skład i go nie zmieniać. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Counter Strike to gra drużynowa i żeby osiągnąć jakiś sukces trzeba mieć drużynę i od tego prawdopodobnie trzeba by było zacząć. Sam jak zaczynałem to grałem w drużynach które ja założyłem a nie próbowałem indywidualnie. Podstawą jest właśnie znalezienie ekipy i trenowanie razem. Szybciej się rozwija indywidualnie jak masz kolegów z którymi możesz się podzielić opiniami, chociażby jeden powie drugiemu co robi nie tak. W taki sposób można więcej i szybciej się nauczyć. A poza tym pracując z drużyną i grając przede wszystkim w jakichś oficjalnych meczach i ligach próbować grać jak najwięcej można we wszystkim, żeby rozwijać się szybciej. Reasumując: uczestniczyć w jak największej ilości lig, turniejów oraz jak najmożliwiej w jednym składzie.

Bardzo Ci dziękujemy za ten krótki wywiad.

2015-10-17 18.18.42

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*