PGL Major Kraków: FaZe Clan przegrywa swój mecz z BIG

FaZe Clan przegrywa 8:16 z niemieckim zespołem BIG podczas swojego pierwszego meczu.

Mecz pomiędzy FaZe Clan a BIG należał do tych, które widzieliśmy na początku, a szczególnie te pierwsze dwa, czyli jedna z drużyn wygrywa wysoko, a następnie jest powrót do meczu tej drugiej. Tak też było w przypadku BIG, którzy pomimo słabego startu na mapie Inferno, potrafili powrócić do spotkania. Zespół z Niemiec prowadził po pierwszej połowie 8:7, aby następnie w drugiej połowie powiększyć swoje prowadzenie do siedmiu rund. Drużyna FaZe Clan zatrzymała się na rundzie 7 i trudno było im zdobywać kolejne punkty na swoją korzyść. Zdobyli 8 rund i to wszystko. Natomiast BIG naprawdę grają dobrze, widać taktyczne wejścia, ich gra jest ciekawa i pokazali, że będą walczyć w tym turnieju.

– Nie wiem, co się stało z FaZe Clan. Trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat, ponieważ pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza, mieli kontrolę mapy, prowadzili a potem się wszystko zaczęło zmieniać na korzyść BIG. Gracze z Niemiec zaskoczyli mnie swoją dobrą postawą na mapie Inferno.